XVI KONGRES MEDYCYNY RODZINNEJ KIELCE

Idziak & Wiśniewski prowadzi wykłady o podstawach biegania z pacjentami oraz praktyczne warsztaty biegowe z lekarzami w plenerze.

Warsztaty biegowe to forma 5-6 minut wolnego truchtu przeplatanego stacjami postojowymi. Mają one na celu upowszechnianie wiedzy związanej z amatorskim uprawianiem sportu, jak również zachęcenie lekarzy do podjęcia wyzwania – dołączenia do grupy osób aktywnych fizycznie.

Podczas warsztatów poruszane są zagadnienia czy i jak się rozciągać, jak zapobiegać kontuzjom, w jaki sposób nie obciążać układów sercowo-naczyniowego oraz narządu ruchu na początku przygody z amatorskim sportem.

Osoby prowadzące zajęcia prezentują badania i objawy, niezbędne i szybkie skale, które można wykorzystać w poradniach lekarzy.

Czy ból „kolana” zawsze ma przyczynę w samym stawie? Czy należy jej szukać gdzie indziej?

Zachęcamy do wysłuchania, jak zachęcić pacjentów do ruchu na przykładzie cyklu sportowego organizowanego przez lekarza Mikołaja Wiśniewskiego pt. „Biegam z lekarzem rodzinnym”.

Podczas warsztatów obowiązuje strój sportowy. Start i meta w tym samym miejscu. Niezbędne „wyposażenie”: uśmiech na twarzy.