Masaż pneumatyczno-uciskowy
REJESTRACJA WIZYTY

Zabieg ten jest wykonywany przy pomocy specjalnego aparatu do sekwencyjnego masażu uciskowego. Działa na zasadzie przerywanego pneumatycznego ucisku tzn. wykorzystuje przesuwającą się falę uciskową umożliwiającą kompresyjny drenaż mięśniowo-limfatyczny. Pobudza głównie czynność przewodów limfatycznych, włókien mięśniowych, wznawia przepływ limfy w krytycznych miejscach, poprawia przepływ krwi oraz przyśpiesza wymianę płynów w organizmie. Wpływa znamiennie na regenerację mięśniową związaną z wysiłkiem oraz przyśpiesza powrót do zdrowia po urazach.

Stosowany jest do leczenia obrzęków, opanowania dolegliwości bólowych. Zastosowanie terapii uciskowej jest korzystne w procesach zdrowienia zachodzących w ludzkim organizmie. Stanowi integralną część zabiegów rehabilitacyjnych. Masaż ten może być wykonywany zarówno na kończyny dolne jak i kończyny górne.

Czym wyróżnia się nasz system pneumatyczno-uciskowy?

  • Specjalnie zaprojektowane 4-ro komorowe, sekwencyjnie pompowane mankiety do regeneracji sportowej i drenażu limfatycznego na kończyny dolne.
  • Wysokiej klasy mankiety uciskowe zaprojektowane tak, aby każda komora zachodziła na siebie tzw. system overlapping.
  • Dzięki tej funkcji siła nacisku poszczególnych komór mankietu powoduje ukierunkowany przepływ krwi i limfy w kierunku dużych ujść żylnych lub limfatycznych.

Dlaczego polecam ten rodzaj terapii? Gdyż sam go stosuję – zwłaszcza po mocnych treningach biegowych czy siłowych – wpływa na przyśpieszenie regeneracji

Polecam, lek. Mikołaj Wiśniewski